Кои 53 модели на смартфони нема да можат да користат WhatsApp?

Популарната апликација за размена на пораки WhatsApp потврди дека нема да функционира на некои модели од 1 ноември.

 

Кои се тие?

Apple: iPhone 6, iPhone 6s plus, iPhone SE.

LG: Lucid 2, Optimus F7, Optimus F5, Optimus L3 II, Dual Optimus L5, L5 II, Optimus L5, Dual Best L3 II, Optimus L7, Optimus L7, Dual Best L7 II, Optimus F6, Enact Optimus F3, L4 II, L2 II, Optimus Nitro HD, Optimus 4X HD и Optimus F3Q.

Huawei: Ascend G740, Ascend Mate, Ascend D Quad XL, Ascend D1 Quad XL, Ascend P1 S и Ascend D2.

Samsung: Galaxy Trend Lite, Galaxy Trend II, Galaxy SII, Galaxy S3, mini Galaxy Xcover 2, Galaxy Core и Galaxy Ace 2.

ZTE V956: Grand X Quad V987 и Grand Memo.

Останати: Alcatel, Archos 53 Platinum, HTC Desire 500, Caterpillar Cat B15, Wiko Cink Five i Wiko Darknight, Lenovo A820 UMi X2, Run F1, THL W8.

Зошто WhatsApp нема да работи?

Според провајдерите на апликацијата, WhatsApp ќе ја укине поддршката за телефони со Android 4.0.4 или претходно од 1 ноември 2021.

„Ви препорачуваме да преминете на компатибилен уред или да ги сочувате разговорите пред тој датум“.

Кога е крајниот рок?

До 6 ноември може да ја користите апликацијата без да ги прифатите новите услови.

Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Мобилни

Илон Маск како инспирација: Претставен iPhone од стопен дел на Tesla автомобил

Read more

Samsung прекинува со производство на Galaxy Note 20

Read more

Како да препознаете дека мобилниот ви е хакиран?

Read more

Откриени спецификациите на смартфонот OnePlus 10 Pro

Read more
 

Гик

Првиот човек на Twitter поднесе оставка

Читај повеќе

Зошто древните народи намерно ги деформирале своите черепи?

Читај повеќе

Чудните сигнали од Венера можеби се резултат на вулканска активност

Читај повеќе
  • play_arrow

Илон Маск како инспирација: Претставен iPhone од стопен дел на Tesla автомобил

Читај повеќе

Решена мистеријата за напредната кинеска цивилизација која исчезнала пред 4.000 години

Читај повеќе

Исланд ја гради првата подземна опсерваторија на магма во светот

Читај повеќе

Конечно е „уловена“ мистериозната „невидлива честичка“

Читај повеќе

Xiaomi годишно ќе произведува 300.000 електрични автомобили

Читај повеќе

Samsung прекинува со производство на Galaxy Note 20

Читај повеќе