Рендерите го открија изгледот и перформансите на Nokia 7.3 - што да очекуваме?

Рендерите кои се појавија на интернет го открија изгледот за претстојниот смартфон Nokia 7.3.

Иако се очекуваше дека Nokia 7.3 ќе биде претставена на 22 септември, тогаш беа претставени моделите Nokia 2.4 и Nokia 3.4.

Додека ги чекаме официјалните информации за Nokia 7.3, OnLeaks ги објави рендерите кои го откриваат изгледот на новиот смартфон.

Nokia 7.3 има 6,5-инчен екран со Full HD+ резолуција.

Шпекулациите се дека новиот Nokia 7.3 има Qualcomm Snapdragon 690 процесор.

Напред е сместена камерата од 24 MP, a на задната страна се наоѓа камерата од 48 MP. Уредот го напојува батерија од 4.000 mAh која поддржува 18W брзо полнење.

Читајте следно: Nokia претстави два нови смартфони со одлични перформанси

Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Мобилни

Што му ја „цица“ батеријата на iPhone 12?

Read more

Најмоќниот чипсет досега е главниот адут на новата Huawei серија

Read more

Сè што треба да знаете за новиот iPhone 12 Pro

Read more

Vivo пристигна во Европа, претставени 4 нови смартфони

Read more

Гик

  • play_arrow

Кинеска демонстрација на моќ: Рој дронови против непријателот

Читај повеќе

Што му ја „цица“ батеријата на iPhone 12?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најмоќниот чипсет досега е главниот адут на новата Huawei серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да постигнете убави голови од слободен удар на „FIFA 21“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот iPad Air

Читај повеќе

Facebook Dating конечно достапен во Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

3D патување низ Сончевиот Систем

Читај повеќе