Тенис

Федерер и Кербер на турнир на трева во Берлин

Роџер Федерер, 20-кратен Гренд-слем шампион, би можел да се врати на терените во јули на егзибициски турнир на трева во Берлин.
Read more

Тенисерот Басилашвили уапсен за семејно насилство

Грузискиот тенисер Николоз Басилашвили беше ослободен со кауција од 100.000 грузиски лири (над 31.000 американски долари).
Read more
play_arrow
filter

Среќен роденден, Новак Ѓоковиќ

Славниот српски тенисер Новак Ѓоковиќ денека полни 33 години. Првата титула во кариерата Ѓоковиќ ја освои на 19-годишна возраст.
Read more
filter

70.000 евра за вечера со атрактивната Бушар

Канадската тенисерка ја прифати понудата на својот обожавател, а парите ќе ги донира во борбата со коронавирусот.
Read more

Коронавирусот го нокаутира тенисот: Нема АТП турнири до 31 јули

Суспензијата на АТП турнејата е продолжена до 31 јули поради пандемијата на коронавирус, соопштија од асоцијацијата.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ е уверен дека ќе ги сруши рекордите на Федерер

Светскиот ракет број 1, Новак Ѓоковиќ е уверен дека ќе ги сруши рекордите на легендата Роџер Федерер.
Read more

Федерер донира 1 милион долари за децата во Африка

Фондацијата на Роџер Федерер издвои вкупно еден милион долари за помош на Африка, поточно за најзагрозената категорија на овој континент, децата.
Read more

Бекер: Ѓоковиќ е најразочаран што не може да игра

Легендарниот германски тенисер Борис Бекер, поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, изјави дека прекинот на сезоната поради коронавирусот предизвикал најголема штета на српскиот ас и светскиот рекет број 1.
Read more
Надал е песимист во врска со брза обнова на тениската сезона

Надал е песимист во врска со брза обнова на тениската сезона

Рафаел Надал е песимист за можно скоро обновување на тениската сезона. Шпанецот не верува дека еден од најпопуларните спортови наскоро ќе се игра во типично и познато опкружување, а причината е пандемијата на коронавирусот.
Read more
Мареј: Мислам дека го прележав коронавирусот

Мареј: Мислам дека го прележав коронавирусот

Поранешниот ракет број еден во светот Енди Мареј за CNN изјави дека веројатно го прележал коронавирусот.
Read more
Федерер: Јас сум единствениот кој мисли дека е време АТП и ВТА да се обединат?

Федерер: Јас сум единствениот кој мисли дека е време АТП и ВТА да се обединат?

Поранешниот прв ракет на светот Роџер Федерер зборуваше за потребата од обединување на АТП и ВТА.
Read more
Повеќе од 40.000 луѓе го следеа разговорот помеѓу Надал и Федерер на Instagram

Повеќе од 40.000 луѓе го следеа разговорот помеѓу Надал и Федерер на Instagram

Над 40.000 луѓе го следеа разговорот на Instagram меѓу двајцата најпопуларни светски тенисери, Роџер Федерер и Рафаел Надал.
Read more
реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Од другата страна на протестите: Моќни фотографии што мејнстрим медиумите не ги објавуваат

Read more

Третина од заболените без никакви симптоми

Read more