Call of Duty: Black Ops 6 ги враќа гејмерите во 90-тите

Официјално е потврдено дека игрицата „Call of Duty: Black Ops 6“ ќе пристигне на 25 октомври, а исто така е познато дека ќе има акционен сет во 90-тите, односно во периодот што следеше по Студената војна на 80-тите. Raven Software се погрижи за кампањата и вети мисии ширум светот заедно со стелт мисии помешани со блокбастерска акција.

Локациите на приказната ги вклучуваат Блискиот Исток, Јужна Европа, Русија и САД. За познавачите на „материјата“, Френк Вудс и Расел Адлер се враќаат во шестката, а приказната ќе биде поврзана со флешбекови од 80-тите и игрицата „Black Ops 2“. Кампањата ќе се разграни од „проширен центар“ во безбедна куќа во која гејмерите ќе можат да учат за сојузниците, да истражуваат и решаваат загатки, да собираат знаење и надградби, како и да избираат мисии.

Remote video URL

Мултиплеер е главен производ за повеќето гејмери ​​и обично е област каде што Treyarch се истакнува. Мултиплеер режимот ќе има 16 мапи, 12 за 6v6 битки, како и 4 нивоа Strike кои поддржуваат натпревари 2v2 и 6v6. „Black Ops 6“ го означува враќањето на класичната игрица на Presige за најнапредните играчи. Зомби се исто така тука со две сосема нови мапи, Liberty Falls и Terminus. Activision вети повеќе мапи и режими откако игрицата ќе се појави на пазарот.

Remote video URL

Ќе биде достапна за PC, PlayStation 4 и 5, Xbox One и Series X и S. Меѓутоа, меѓу нив не е рачната конзола Nintendo Switch.

реклама

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Read more

Корисни домаќински трикови со кондоми

Read more

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Read more

Гејминг

Call of Duty: Black Ops 6 ги враќа гејмерите во 90-тите

Read more

ASUS го претстави ROG Ally X новиот рачен гејминг компјутер

Read more

Футуристичка столица што е сон на секој гејмер

Read more

Call of Duty: Black Ops 6 го доби првиот трејлер

Read more
 

Гик

НАСА по грешка објави видео од Меѓународната вселенска станица и предизвика многу шпекулации

Читај повеќе
  • filter

Наследството на Централните Пангејски Планини: Како некогаш биле поврзани Европа, Америка и Африка?

Читај повеќе

Месечевата прашина може да помогне во производството на сателити, бази и сончева енергија

Читај повеќе

Ново откритие го менува разбирањето на праисторијата: Коњите биле припитомени многу подоцна отколку што се мислеше

Читај повеќе
  • filter

Apple на WWDC ги претстави најважните новитети, фокусот е на ВИ технологијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Call of Duty: Black Ops 6 ги враќа гејмерите во 90-тите

Читај повеќе

Apple ќе развие посебна апликација Passwords за iPhone и Mac

Читај повеќе

Кинезите развија 3D е-кожа која на роботите им дава чувство на допир како човек

Читај повеќе

Руски космонаут стана првиот човек кој поминал 1.000 дена во вселената

Читај повеќе