Грамер откри зошто Дејвид Пирс не сакал да ја репризира улогата на Најлс

Новата серија за д-р Фрејжр Крејн веќе се емитува, но фавовите засега се разочарани што никој од оригиналните ликови се нема појавено, особено неговиот брат д-р Најлс Крејн.

Дејвид Хајд Пирс заедно со Келси Грамер, Џон Махоуни, Пери Гилпин и Џејн Ливс ја прославија серијата „Frasier“ која траеше цели 11 сезони. Сега веќе се емитува истоимено продолжение на „Frasier“ каде омилениот психијатар се преселува во Бостон и почнува авантура како професор на престижниот Универзитет „Харвард“.

Иако новиот ситком има интересни ликови, како Алан кој го глуми британскиот актер Николас Линдхрст, сепак носталгијата на фановите во секој момент очекува појавување на некои ликови од оригиналната серија. Се разбира, Џон Махоуни почина во 2018, па Марти Крејн нема да се врати.

Ликот на Најлс, братот на Фрејжр, беше еден од најпопуларните во оригиналната серија, но за жал уште од сега се знае дека тој нема да се појави во продолжението. Грамер откри и зошто.

„Дејвид едноставно одлучи дека не е заинтересиран да ја репризира улогата на Најлс“, рече Грамер говорејќи за People.

URL

Без Најлс нема да ја има ниту Дафни (Џејн Ливс), бидејќи има малку логика таа да се појави без нејзиниот сопруг. Но, да оставиме мала резерва бидејќи од првата епизода во новиот „Frasier“ е нивниот син Дејвид Крејн (Андерс Кит). Можеби некогаш ќе дојде да го посети својот син, зошто да не?

Потврдено е дека улогите ќе ги репризираат два лика од оригиналната серија, но не како редовни туку како гости. Тоа се Пери Гилпин како Роз Дојл и Биби Њуврт како д-р Лилит Стрнин, поранешната сопруга на Фрејжр и мајка на Фредерик Крејн, кој исто така е во серијата од првата епизода (го игра Џек Катмор-Скут).

Дејвид и Фредерик во новата серија
Тагови
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Филм & ТВ

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Read more

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе