Клоп го разнежни подарок од навивач на Ливерпул, ќе го чува на посебно место

Јирген Клоп веќе е дел од славното минато на Ливерпул.

Германскиот тренер минатата недела го одигра последниот натпревар на „Енфилд“ против Вулверхемптон (2:0), а неговото збогување со навивачите беше многу емотивно.

Како дел од неговото збогување, илјадници навивачи на Ливерпул му испратија подароци и писма со благодарност за она што го постигна во текот на деветте години минати во „црвените“, а Клоп отвори дел од нив пред клупските камери.

Но, еден подарок посебно му го привлече вниманието. Тоа е музичка кутија.

Кога ја слушна музиката, се возбуди и вети дека ќе ја чува на посебно место дома: „Ова ќе биде во собата за трофеи. Ви благодарам многу. Апсолутно убаво“, изјави Клоп.

Инаку, станува збор за тактови од познатиот хит на Битлси „I Feel Fine“ кои навивачите на Ливерпул му ги посветија на легендарниот Клоп со зборовите „I'm so glad that Jurgen is red“ (Многу ми е мило што Јирген е црвен).

Да потсетиме, Ливерпул официјално го претстави новиот тренер, Холанѓанецот Арне Слот, кој ќе го наследи Јирген Клоп на клупата на „црвените“.

Слот во Ливерпул пристигнува од Феенорд, каде имаше активен договор, но „црвените“ го купија со постигнување договор со овој холандски клуб.

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

Фудбал

Нема спиење за фудбалските фанови од вечерва: Почнува Копа Америка

Read more

Три возбудливи натпревари денеска на ЕУРО: Дерби Шпанија-Италија, Србија на поправен

Read more

Даку ги пцуеше Македонците по мечот со Хрватска

Read more

Нема лабаво со Гатузо: Жесток уште на првиот тренинг во Хајдук

Read more
 

Спорт

Нема спиење за фудбалските фанови од вечерва: Почнува Копа Америка

Читај повеќе

Три возбудливи натпревари денеска на ЕУРО: Дерби Шпанија-Италија, Србија на поправен

Читај повеќе

Суперѕвездата на Бостон со нов најскап договор во историјата на кошарката

Читај повеќе
  • play_arrow

Даку ги пцуеше Македонците по мечот со Хрватска

Читај повеќе
  • play_arrow

Нема лабаво со Гатузо: Жесток уште на првиот тренинг во Хајдук

Читај повеќе

ЕУРО 2024: Роналдо најмногу промаши, најпрецизни Германците

Читај повеќе
  • play_arrow

Гатузо најавен како мафијашки бос во видеото на Хајдук

Читај повеќе
  • play_arrow

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Читај повеќе

Роналдо го собори сопствениот рекорд на ЕУРО

Читај повеќе