Први фотки од оживеаниот ситком Frasier

По речиси 20 години психијатарот Фрејжр Крејн се враќа на малите екрани, а сега излегоа први фотографии од новите епизоди.

Paramount+ не објавува детали за дејството на приказната, но она што се знае е дека местото на настаните е Бостон, градот каде д-р Крејн живееше во оригиналната серија „Cheers“, каде прв пат се појави овој лик. Потоа, со својата серија „Frasier“ беше во родниот Сиетл.

Ќе има нови ликови, но ќе гостуваат и некои добро познати фаци како Биби Њувирт, која ја глумеше неговата поранешна сопруга Лилит, и Пери Гилпин како Роз Дојл, неговата продуцентка и пријателка.

Првата епизода насловена како „The Good Father“ ќе биде премиерно прикажана на 12 октомври на Paramount+, а на 17-ти првите две епизоди ќе одат и на CBS. Сезоната ќе има 10 епизоди од по 30 минути, а последната ќе биде пуштена на 7 декември.

Тагови
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Филм & ТВ

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Read more

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе