Горан Пандев

Пандев: Натпреварот со Грузија е најважниот во мојата дваесетгодишна кариера

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев, претстојниот бараж натпревар против Грузија го оквалификува како најважен во неговата кариера.
Read more
play_arrow
filter

Лантерна дербито без победник, Пандев не успеа да постигне гол

Пресметката број 75 на Сампдорија и Џеноа резултираше со 27. реми откако двата тима постигнаа по еден гол во противничката мрежа. 90 минути одигра нашиот Горан Пандев.
Read more
play_arrow

Пандев вечерва брка табу: Гол во градското дерби

Дал гол во римското и миланското дерби, но никако не му оди против Сампродија. Вечерва ќе има нова шанса, можеби претпоследна во кариерата.
Read more
play_arrow

Голот на Пандев против Реал еден од најубавите за Лацио во ЛШ

По цели 13 години Лацио е назад во најквалитетното друштво, а по тој повод УЕФА со видео од најубавите голови на овој клуб досега, му посака топло добредојде.
Read more

Селекторот на Грузија импресиониран од Пандев

Владимир Вајс синоќа распали со пофални зборови за македонскиот капитен, зборувајќи колку е импресиониран од начинот на кој се бори на теренот и покрај неговата возраст.
Read more

Пандев: Со победа утре ќе завршиме први во групата

Најдобриот македонски фудбалер на денешната прес-конференција најави дека утре Македонија ќе оди на победа против Грузија во борба за првото место во групата и покрај заморот поради згуснатиот распоред.
Read more

Пандев: Сите гориме од желба да го добиеме овој натпревар

Капитенот Горан Пандев на денешната официјална прес-конференција го искажа својот став пред утрешниот бараж со Косово.
Read more

Пандев пристигна во Скопје

Македонските фудбалски фанови можат да здивнат: Горан Пандев е на македонско тло и ќе биде во комбинација за баражот со Косово.
Read more

Пандев нема да игра викендов, одложен натпреварот со Торино

Поради наездата на позитивни во таборот на Џеноа, Лега Калчо го одложи саботниот дуел од 3. коло на Серија А против Торино.
Read more

Пандев негативен и на вториот тест

Добри вести ни доаѓаат од Италија. И вториот тест за коронавирусот покажа дека македонскиот капитен не е заразен со коронавирусот.
Read more

Пола Џеноа позитивна, Пандев засега негативен, Елмас чека резултати

Лоши вести пристигнуваат од Чизмата за македонската фудбалска репрезентација. Соиграчи на Горан Пандев се позитивни, а токму тие играа во неделата против Наполи на Елиф Елмас, па сега и тој мора да се тестира.
Read more

Навивачите го избраа Пандев за играч на сезоната во Џеноа

Во интернет гласање нашиот најдобар фудбалер убедливо го освои првото место со над 5 илјади гласови и се стекна со епитетот најдобар за изминатава сезона во својот клуб.
Read more
реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more