Cloud gaming сервисот Luna е само еден од многуте новитети на Amazon

Amazon претстави нови гаџети и софтверски ажурирања на годишниот настан за 2020 година.

Меѓу многуте други новитети беше претставен и новиот Cloud gaming сервис Luna.

Уште не е познато кога Luna ќе биде пуштен пошироко, но првично ќе биде достапен на PC, Mac, Fire TV и iPhone и iPad (преку веб апликациите), а Android верзијата е планирана за по лансирањето.

Amazon најави дека корисниците во САД може да побараат ран пристап до сервисот уште денес. Не се знае кога ќе биде достапен интернационално.

Од Ring камерата што се прицврстува на дрон до Echo Show, погледнете кои се новитетите на Amazon:

Remote video URL
Тагови
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more

Убавица на денот: Алена Шишкова

Read more

Вести

Елон Маск ја откри локацијата на првата база на Марс

Read more

Амбициозен проект на Безос: Поглед во капсулата за патување во вселената

Read more

Руски и американски астронаути успешно пристигнаа на МВС

Read more

Путин: Регистрирана е и втора вакцина против коронавирусот

Read more

Гик

Ова се најпродаваните конзоли на сите времиња: Која е вашата омилена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Елон Маск ја откри локацијата на првата база на Марс

Читај повеќе

Мистериозни хакери донираат украдени пари во хуманитарни цели

Читај повеќе

Седум опасни апликации кои е подобро веднаш да ги избришете

Читај повеќе

Контроверзен експеримент на британските научници за побрз развој на COVID-19 вакцина

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во новиот паметен часовник Huawei Watch GT2 Pro

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да блокирате некого на TikTok?

Читај повеќе
  • filter

Победниците на Nikon Small World 2020

Читај повеќе
  • filter

Објавени нови фотографии за Huawei Mate 40 Pro

Читај повеќе