LG претстави 3 нови смартфони, наскоро достапни и на европскиот пазар

LG претстави 3 нови смартфони – К62, К52 и К42.

Овие смартфони се модели со пристапна цена и се конкуренција на OnePlus Nord. Се работи за моделите K62, K52 и K42 кои пристигнуваат со 6,6-инчен HD+ екран со формат 20:9.

K62 и К52 имаат главна камера од 48, ултраширока од 5, макро од 2 MP и сензор за длабочина од 2 MP. K52 има главна камера од 13 MP. Сите три уреди ги напојува батерија од 4.000 mAh, a користат Android 10.

K62 и K52 ги придвижува 2,3GHz процесор со 4 GB RAM. Моделот K62 има 128, а другите два модела имаат 64 GB интерна меморија.

Ниту еден модел не поддржува 5G мрежа. Новите модели пристигнуваат во октомври.

Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Мобилни

Што му ја „цица“ батеријата на iPhone 12?

Read more

Најмоќниот чипсет досега е главниот адут на новата Huawei серија

Read more

Сè што треба да знаете за новиот iPhone 12 Pro

Read more

Vivo пристигна во Европа, претставени 4 нови смартфони

Read more

Гик

  • play_arrow

Кинеска демонстрација на моќ: Рој дронови против непријателот

Читај повеќе

Што му ја „цица“ батеријата на iPhone 12?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најмоќниот чипсет досега е главниот адут на новата Huawei серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да постигнете убави голови од слободен удар на „FIFA 21“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот iPad Air

Читај повеќе

Facebook Dating конечно достапен во Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

3D патување низ Сончевиот Систем

Читај повеќе