ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ 2024

ПСЖ за 20 милиони го купи најдобриот руски голман

Макфакс/Кајгана
/ 15.06.2024 / 12:06

ПСЖ го официјализираше трансферот на најдобриот руски голман, Матвеј Сафонов. Кранодар од трансферот заработи 20 милиони евра.

Матвеј Сафонов е најдобриот голман излезе од Русија уште од времето на легендарниот Игор Акинвејев.

ПСЖ го донесе Сафонов да му биде резерва на Џиџи Динарума, бидејќи договорите им завршија на Кејлор Навас и Серхио Рико.

Сафонов е првото засилување за ПСЖ за новата сезона.

25-годишниот голман од 2021 година е сениорски репрезентативец на Русија за која досега има 14 настапи. Претходно бранеше во сите младински репрезентативни категории. Бранеше и на ЕУРО 2020.

реклама

Фудбал

Милан го потврди трансферот на Мората

Read more

Манчестер Сити го доби првото засилување

Read more

Импресионираше на ЕУРО, Барселона поради него зема нов кредит

Read more

Шпанците избраа 11 стадиони за Светското првенство

Read more
 

Спорт

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Читај повеќе

Милан го потврди трансферот на Мората

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Сити го доби првото засилување

Читај повеќе

Хамилтон за Шумахер откако се изјасни дека е геј: Испрати позитивна порака

Читај повеќе

Импресионираше на ЕУРО, Барселона поради него зема нов кредит

Читај повеќе
  • play_arrow

Шпанците избраа 11 стадиони за Светското првенство

Читај повеќе

Дали Ракитиќ избега од Саудиска Арабија?

Читај повеќе

Синот на Ибра го потпиша првиот професионален договор со Милан

Читај повеќе

Атаман до Бостон: Кога ќе го победите Панатинаикос, тогаш ќе бидете светски шампиони

Читај повеќе