Словенија го освои ЕУРО 2024, ама во најдобро пиво

Двајца легенди од LADbible направија нивно Европско првенство. Групите се исти, форматот е ист, само наместо фудбалери репрезентациите ги претставува по едно пиво од секоја земја.

Дечките испија многу пива за да го одберат шампионот. Иако Англичани, нивното Carling го елиминираа уште во групната фаза и тоа на последно место велејќи дека им „е срам што воопшто е на маса“. Не им се допадна ниту албанското пиво Korça кое го тргнаа што подалеку. Грузиското ნატახტარი не можеа да го прочитаат како се вика, но им се допадна (се вика Натахтари), а добар впечаток им оставија и турското Efes и италијанското Birra Moretti

Тагови
реклама

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Read more

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Read more

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Read more

Фудбал

Милан го потврди трансферот на Мората

Read more

Манчестер Сити го доби првото засилување

Read more

Импресионираше на ЕУРО, Барселона поради него зема нов кредит

Read more

Шпанците избраа 11 стадиони за Светското првенство

Read more
 

Спорт

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Читај повеќе

Милан го потврди трансферот на Мората

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Сити го доби првото засилување

Читај повеќе

Хамилтон за Шумахер откако се изјасни дека е геј: Испрати позитивна порака

Читај повеќе

Импресионираше на ЕУРО, Барселона поради него зема нов кредит

Читај повеќе
  • play_arrow

Шпанците избраа 11 стадиони за Светското првенство

Читај повеќе

Дали Ракитиќ избега од Саудиска Арабија?

Читај повеќе

Синот на Ибра го потпиша првиот професионален договор со Милан

Читај повеќе

Атаман до Бостон: Кога ќе го победите Панатинаикос, тогаш ќе бидете светски шампиони

Читај повеќе