СЕХА ЛИХА 2020/21

Вардар и Пелистер ги дознаа противниците во СЕХА лигата

На денешната жрепка македонските претставници во новата сезона од СЕХА лигата ги добија противниците со кои ќе се соочат во групната фаза.

Оваа сезона СЕХА лигата ќе брои 10 клубови, два помалку од лани откако кинескиот Бејџин Јуниверсити и московски Спартак го откажаа учеството.

Жрепката беше полудиригирана за да се избегне опцијата клубови од иста земја да се паднат во иста грипа.

Група A
Вардар (Македонија)
Нексе (Хрватска)
Мотор (Украина)
Татран (Словачка)
Војводина (Србија)

Група Б
Веспрем (Унгарија)
Загреб (Хрватска)
Мешков (Белорусија)
Пелистер (Македонија)
Металопластика (Србија)

Стартот на новата сезона е закажан за 10 октомври.

реклама

Ракомет

Пелистер тесно поразен во првото коло на Европската лига

Read more

Официјално: Одложен натпреварот со ПСЖ поради двајца позитивни во Вардар

Read more

Ракометарите на Вардар не отпатуваа за Париз

Read more

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Read more

Спорт

Пелистер тесно поразен во првото коло на Европската лига

Читај повеќе

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Официјално: Одложен натпреварот со ПСЖ поради двајца позитивни во Вардар

Читај повеќе

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Читај повеќе

Ракометарите на Вардар не отпатуваа за Париз

Читај повеќе

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Читај повеќе

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Читај повеќе
  • play_arrow

Рамос е најдобриот дефанзивец во историјата, според France Football

Читај повеќе
  • play_arrow

Модриќ не е загрижен за својата иднина во Мадрид

Читај повеќе